Numer telefonu

+48 95 7596 239

Email

sekretariat@tlrzepin.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Za nami… i przed nami wiele (z)realizowanych projektów. W tym cyklu dowiecie się, jak prężnie działamy i pozyskujemy środki finansowe. Nie omieszkamy też wspomnieć o tym co za nami.

 

Obecnie jesteśmy w trakcie działań na rzecz projektu „Leśnik – brzmi dumnie. Bo Leśnik znaczy Ekolog!”, którego dofinansowanie otrzymaliśmy z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pierwsze zadanie projektowe (z trzech):

Przy budynku internatu Technikum Leśnego w Starościnie utworzone zostało miejsce pokazowe do segregacji odpadów, wraz ze specjalną zgniatarka do śmieci oraz kompostownikiem. Na bazie pokazowego kompostownika powstanie również duży kompostownik na własny użytek.

Na terenie szkoły zostaną zamontowane drewniane edukacyjne tablice interaktywne, dotyczące problemu zaśmiecania środowiska oraz segregacji odpadów komunalnych. Uczniowie naszej szkoły będą również przeprowadzać pokazowe zajęcia dla uczniów szkół i przedszkoli gminy Rzepin.

Jako szkoła „zielona” naszą inicjatywa jest dbałość o środowisko i nasza planetę. Przy współpracy z CZG-12 (Celowy Związek Gmin) wdrożyliśmy kilka lat temu program selektywnej zbiórki odpadów opakowanych. . Wykorzystujemy różne metody i narzędzia edukacyjne, co przekłada się na wysoka jakość naszego zaangażowania poprzez wyrobienie i utrwalenie nawyku segregacji odpadów „u źródła”.

Wśród uczniów oraz kadry pracowniczej szerzymy wiedzę na temat ochrony środowiska i gospodarki odpadami oraz staramy się rozbudzać kreatywność i wrażliwość.

Nie tak dawno na ręce Dyrektora technikum Leśnego w Starościnie, wpłynęły wyrazy uznania i gratulacje za aktywny udział w zbiórce surowców wtórnych w XXIII edycji akcji „Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole”. Nasza placówka została po raz pierwszy laureatem akcji , zdobywając tytuł LIDERA BUTELEK PET! Może ktoś się uśmiechnąć pod nosem i stwierdzić, że jesteśmy liderem zbierania plastiku, lecz w tym wszystkim idea jest nieco inna – umiejętność i jakość segregacji, za co serdecznie dziękujemy naszym uczniom i pracownikom.

 

[instagram-feed]