Numer telefonu

+48 95 7596 239

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

INTERNAT TECHNIKUM LEŚNEGO W STAROŚCINIE

tel. kom. kierownika internatu +48 608 605 786 
tel. do szkoły (centrala) +48 95 759 62 39
E-mail  –   monika.ciesielska@tlrzepin.pl

Internat połączony jest z budynkiem szkolnym i przeznaczony jest dla wszystkich uczniów, którzy wcześniej złożyli podanie o przyjęcie. Uczniowie klas pierwszych mają zapewnione miejsce w Internacie wraz z przyjęciem do szkoły. Rodzice uczniów z klas I proszeni są o dostarczenie do internatu potwierdzenia miejsca stałego zameldowania, które otrzymuje się w Urzędzie Miasta lub Gminy w miejscu stałego zamieszkania. Należy też przywieźć podpisaną „Umowę przyjęcia ucznia do internatu”.
Uczniowie zakwaterowani w internacie muszą posiadać: własną pościel (kołdra, poduszka, poszewki), komplet sztućców oraz kapcie.

Internat jest czynny pięć dni w tygodniu. Otwierany jest w niedzielę o godzinie 15:00, a zamykany w piątek o godzinie 15:00.


W wyjątkowych sytuacjach, podczas pracy w soboty, udostępniany jest także w weekendy. Internat dysponuje 210 miejscami dla wychowanków. Z tego 140 miejsc przeznaczonych jest dla chłopców, a pozostałe zajmują dziewczęta. Tworzone są grupy wychowawcze liczące od 30 do 40 osób, którymi opiekuje się jeden wychowawca. Grupy męskie tworzone są w ramach jednego rocznika, natomiast grupy żeńskie złożone są z dziewcząt w różnym wieku. Pokoje są 2 – 4 osobowe, jednak przeważają pokoje 3 osobowe.  Podstawowym wyposażeniem każdego pokoju jest wspólna szafa, stół i krzesła, łóżka oraz  komputer. Wychowankowie sami dbają o porządek w swoich salach sypialnych. Czesne za internat od wynosi 80,00 zł.
Uczniowie w ramach godzin na rzecz internatu porządkują teren wokół obiektów szkolnych. Wychowanek ma czas wolny od zakończenia lekcji do nauki własnej. W tym czasie korzystać może ze wszystkich dostępnych obiektów na terenie internatu i szkoły.
Wychowankowie mają do dyspozycji  komputery  z dostępem do internetu, bogato wyposażoną bibliotekę, dużą halę sportową,  siłownię, salę fitness, salę bilardową. Popołudniami są otwarte gabinety przedmiotowe, w których można korzystać ze wszystkich pomocy dydaktycznych.
Codziennie otwarta jest świetlica oraz sala do gry w tenisa stołowego. Szkoła posiada także na swoim terenie: 2 strzelnice – pneumatyczną oraz laserową, dwa boiska lekkoatletyczne oraz dwa korty tenisowe. Wychowankowie mieszkający w internacie zobowiązani są do korzystania z wyżywienia w stołówce szkolnej. Stołówka dysponuje 158 miejscami.

Numer konta bankowego, na które należy dokonywać opłat za wyżywienie:
NBP 46 1010 1704 0057 4413 9134 0000

[instagram-feed]