Numer telefonu

+48 95 7596 239

Email

sekretariat@tlrzepin.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 24-25 marca 2022 r. Technikum Leśne w Starościnie było gospodarzem VIII Mistrzostwa Polski szkół leśnych Ministra Klimatu i Środowiska w piłce ręcznej chłopców. Zawody odbyły się pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Pana Andrzeja Szelążka oraz Burmistrza Rzepina Pana Sławomira Dudzisa.

Do turnieju zgłosiło się sześć szkół leśnych, które następnie zostały przydzielone do dwóch grup. Mecze rozgrywano gościnnie w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim i tutaj ukłony i podziękowania dla Pani Dyrektor Kamilli Kwiręg. W czwartek 24 marca odbyły się mecze fazy grupowej, gdzie drużyny grały systemem „każdy z każdym” w ramach swojej grupy. W piątek zaś rozegrane zostały mecze finałowe.

Wszyscy obserwujący zmagania młodych szczypiornistów zgodnie twierdzili, że mecze przebiegały w iście sportowej atmosferze, przy jednoczesnej postawie fair play uczestników. Sporo pojedynków miała zacięty i wyrównany charakter co tylko dodatkowo potęgowało napięcie i doping wśród kibiców. Zawody były sędziowane przez profesjonalną parę sędziowską z Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej Panów Andrzeja Gratunika oraz Roberta Nowaka. Nad bezpieczeństwem imprezy cały czas czuwał ratownik medyczny Pan Janusz Słomkowski.

Oto wyniki pojedynków w grupach:

GRUPA  A

Goraj – Białowieża            18 : 12   (8:7)

Goraj – Biłgoraj                 21 : 16   (11:8)

Białowieża – Biłgoraj        16 : 25   (10:14)

GRUPA  B

Starościn – Warcino           36 : 21   (18:8)

Starościn – Brynek             30 : 22   (16:12)

Warcino – Brynek              28 : 7     (16:4)

Po rozegraniu fazy grupowej przyszła kolej na pojedynki finałowe, których wyniki prezentują się następująco:

Starościn Goraj                  27 : 17  (12:9)

BiłgorajWarcino               17 : 25  (6:13)

Białowieża – Brynek             20 : 20   (8:8­­)   k. 3:5­

Niekwestionowanym zwycięzcą została więc drużyna gospodarzy z Technikum Leśnego ze Starościna prowadzona przez trenera Joannę Tabakę-Wypych.

Końcowa klasyfikacja:

I miejsce TL STAROŚCIN

II miejsce ZSL Goraj

III miejsce TL Warcino

IV miejsce ZSL Biłgoraj

V miejsce ZSLiE Brynek

VI miejsce TL Białowieża

W kategoriach indywidualnych najwszechstronniejszym zawodnikiem został wybrany Miłosz Radziukiewicz ze Starościna, królem strzelców został Olgierd Iwasyszyn ze Starościna, a najlepszym bramkarzem Kajetan Mazur z Goraja.

Na zakończenie odbyło się wręczanie pucharów, medali, nagród oraz uroczyste podsumowanie oraz zamknięcie mistrzostw. Startujące w zawodach drużyny, ich zawodnicy i opiekunowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Natomiast trzy pierwsze drużyny otrzymały pamiątkowe  medale i puchary.

Damian Utracki

TL Starościn

Zdjęcia z meczu finałowego i ceremonii zakończenia mistrzostw

Rekomendowane wpisy