Numer telefonu

+48 95 7596 239

Email

sekretariat@tlrzepin.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Ogromny sukces szachistów z TL w Starościnie
Reprezentacja Technikum Leśnego im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie zajęła doskonałe IV miejsce w licealiadzie województwa lubuskiego, na szczeblu wojewódzkim. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, w tempie gry 15min. Szkołę reprezentowali:
Szachownica I- Patryk Nowak – zdobył 3,5pkt.
Szachownica II- Kudlak Stanisław- wygrał wszystkie partie – zdobył komplet 7 punktów!!!
Szachownica III- Iwasyszyn Olgierd-zdobył 4 pkt.
Szachownica IV- Chudzińska Maria- zdobyła 2 pkt.
W finale wojewódzkim rozgrywanym w Sulechowie uczestniczyło 16 drużyn, praktycznie z obszaru całego województwa lubuskiego. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a wiele z rozegranych partii niezwykle zaciętych. Ostatecznie drużyna naszego Technikum zdobyła 9 pkt.( 4 mecze wygrane, 2 porażki, 1 remis), uzyskując tyle samo punktów co drużyna, która zajęła III m. O brązowym medalu zadecydowały tzw. „ małe punkty”.
Dotychczas największym osiągnięciem uczniów naszej szkoły było 6 miejsce w licealiadzie woj. Lubuskiegoi w szachach. Aktualny wynik- IV miejsce w województwie lubuskim jest niewątpliwie największym osiągnięciem uczniów szkoły leśnej od co najmniej 18 lat, a najprawdopodobniej w całej jej 65 letniej historii.
Opiekunem drużyny szachistów jest mgr Małgorzata Misztak, której gratulujemy osiągniętego sukcesu. Jest to znakomity prognostyk przez mistrzostwami Polski szkół leśnych, które rozgrywane są w Lesku.
    Sukces Starościńskich szachistów wpisuje się w znakomite osiągnięcia sportowe naszych uczniów w bieżącym roku szkolnym. Przypomnijmy, że brązowy medal w województwie lubuskim w licealiadzie w piłce ręcznej zdobyła druzyna szczypiornistów prowadzona przez mgr Joannę Tabake- Wypych. Jest to również największe osiągnięcie piłkarzy ręcznych w historii rozgrywek wojewódzkich w tej dyscyplinie. Do wymienionych sukcesów dołaczyc trzeba tegoroczne osiągnięcia naszych koszykarzy, trenowanych przez mgr Izabellę Janiak. Drużyna TL w Starościnie wygrała rywalizacje na poziomie rejonowym, awansując do finałów wojewódzkich. W nich nasi koszykarze zajęli IV miejsce. Znakomicie spisali się również koszykarze w rozgrywkach koszykarskich trójek, zajmując w finałach wojewódzkich V miejsce. Dodajmy, że bardzo niewiele zabrakło starościńskim siatkarkom w drodze do finałów wojewódzkich- na etapie rejonów dosłownie 1 punkt. Dziewczęta prowadzone są przez trenera mgr Roberta Łukaszewicza. Bardzo dobrze rozwija się również sekcja piłki siatkowej chłopców prowadzona przez trenera mgr Amadeusza Zygmańskiego. Drużyna przeszła kwalifikacje powiatowe, jednak z przyczyn organizacyjnych nie mogła uczestniczyć w zawodach rejonowych.
  Podsumowując, należą się ogromne słowa uznania dla Trenerów i wszystkich zawodników w wymienionych dyscyplinach. Wskazane wyniki są świetnym prognostykiem przed mistrzostwami Polski szkół leśnych w odnośnych dyscyplinach. Wskazują również, że mimo tak trudnych czasów naznaczonych zaraza Covid 19, sport w TL w Starościnie rozwija się znakomicie. Wpisują się w końcu znakomicie w jubileusz 65- lecia Technikum Leśnego im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie, który aktualnie z dumą obchodzimy.

Rekomendowane wpisy

[instagram-feed]