Numer telefonu

+48 95 7596 239

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Drony, postrzegane często jako zabawki dla dzieci i dorosłych, przebojem torują sobie drogę do uzyskania statusu narzędzia pracy, o szerokim spektrum wykorzystania. Tak dzieje się również
w zawodzie leśnika. Drony wykorzystywane są do wykonywania materiałów kartograficznych, ortofotomap, wykrywania pożarów, przeprowadzania inwentaryzacji – w różnym zakresie oraz innych prac, sprawdzają się znakomicie. Przyspieszają pracę, zwiększają dokładność i skuteczność. Nie ma co ukrywać, że czynią pracę przyjemniejszą.

                W Technikum Leśnym im. Prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie dostrzegamy również rosnące znaczenie dronów w pracy leśników i staramy się przygotować naszych uczniów do posługiwania się nowym narzędziem pracy. W ramach realizacji projektów, we współpracy
z Nadleśnictwem w Rzepinie, przeszkoliliśmy już 25 uczniów na operatorów dronów. Zamierzamy nadal kontynuować działania w tym zakresie.

                Dysponując własnymi dronami, uruchamiamy w szkole sekcję dronową, której członkowie będą mogli doskonalić umiejętności w zakresie obsługi dronów i pogłębiać wiedzę na temat ich wykorzystania w pracy leśników.

                Zapraszamy do obejrzenia filmu, nakręconego przez pracowników Nadleśnictwa Rzepin,
o wykorzystaniu dronów w leśnictwie.

Rekomendowane wpisy

[instagram-feed]