Numer telefonu

+48 95 7596 239

Email

sekretariat@tlrzepin.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 19-22.11.2019r. W Lesku odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patryk Konopka, Jarosław Gajda, Stanisław Kudlak oraz opiekun p. Małgorzata Misztak.

Uczestnicy obowiązkowo rozegrali turniej drużynowy oraz indywidualny. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”. Ostatniego dnia zmagań wszyscy chętni uczestniczyli w turnieju gry błyskawicznej z czasem po 5 minut na zawodnika.

W turnieju drużynowym nasza szkoła zajęła drugie miejsce. Rozgrywki indywidualne wygrał nasz uczeń Stanisław Kudlak.

Wyniki rywalizacji w turnieju drużynowym:

I miejsce Zespół Szkół Leśnych w Lesku – 6 pkt (Hubert Dyndur, Paweł Weimer, Wojciech Dzięgiel )

II miejsce Technikum Leśne w Starościnie – 4 pkt ( Stanisław Kudlak, Jarosław Gajda, Patryk Konopka)

III miejsce Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku – 2 pkt (Michał Longa, Wiktor Niewadzi, Mikołaj Poszalski)

IV miejsce Technikum Leśne w Warcinie – 0 pkt (Adam Jurkowski, Maciej Rogowski, Kamil Konkol)

Wyniki rywalizacji w turnieju indywidualnym:

I miejsce Stanisław Kudlak z Technikum Leśnego w Starościnie – 9,5 pkt

II miejsce Hubert Dyndur z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – 9 pkt

III miejsce Paweł Weimer z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – 7,5 pkt

Oprócz zmagań szachowych uczestnicy mieli możliwość skorzystania z krytej pływalni Aquarius, zapoznania się fauną i florą lasów bieszczadzkich oraz poznania okolic Leska. Zawodnicy wraz z opiekunami zwiedzali elektrownię wodną w Solinie, mogli wejść do środka zapory i poczuć potęgę budowli.

Dodatkową atrakcją była wizyta w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła, mieszczącej się w pochodzącej z początku XX wieku, odrestaurowanej szkole w Uhercach Mineralnych, gdzie każdy mógł samodzielnie spróbować lepienia garnków z gliny, nauki kaligrafii, siedząc w stylowych szkolnych ławach, wypiekania proziaków w piecu chlebowym i ich degustacji.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Rekomendowane wpisy

[instagram-feed]