Numer telefonu

+48 95 7596 239

Email

sekretariat@tlrzepin.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Już po raz drugi naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. Na zaproszenie pań: Agnieszki Wodary oraz Bernardety Płazy, w poniedziałek, 11 marca 2019r., przybyli do nas ratownicy medyczni (jednocześnie strażacy  Ochotniczej Straży Pożarnej
w Słubicach): Łukasz Skorek Adrian Strep.

W ramach zajęć uczniowie klas pierwszych Technikum Leśnego w Starościnie
z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, dzięki której dowiedzieli się:

  • jakie są rodzaje zagrożeń zdrowia i życia,
  • jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia,
  • co zrobić, jeśli jest się świadkiem wypadku drogowego,
  • jak zadbać o własne bezpieczeństwo w czasie udzielania pierwszej pomocy,
  • jakie są konsekwencje oraz objawy zażywania narkotyków oraz środków odurzających.

W dalszej części spotkania uczniowie uważnie przyglądali się ratownikom-strażakom, którzy demonstrowali wykonywanie masażu serca, sztucznego oddychania, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Potem przyszedł czas na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce: na fantomach oraz na kolegach i koleżankach.

Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom nasi uczniowie będą sukcesywnie podnosić swoje kwalifikacje, jak również utrwalać wcześniej zdobytą wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a zdobyte umiejętności odważnie wykorzystają
w sytuacji zagrożenia oraz konieczności ratowania czyjegoś życia. 

Serdecznie dziękujemy Panom ratownikom-strażakom za poświęcony czas i liczymy na kolejne spotkania

Rekomendowane wpisy

[instagram-feed]